Motivasyon

Uzun Yaşam İçin Dikkate Alınacak Öneriler

Uzun ve sağlıklı bir hayat her insanın istekleri arasında yer almasına karşın bunun gerçekleşmesi için ne yapmaları gerektiğini bilmezler. Uzun yaşam için öneriler alma ihtiyacı duyarlar. Sizler için uzun yaşamın sırrı nedir araştırması yaptık ve ulaştığımız sonuçları da sizlerle buradan paylaşıyoruz. Uzun yaşam kimileri tarafından genetik olarak kabul ediliyor olsa da beslenme ve yaşam tarzlarının da insanın yaşam süresinin uzamasında etkisinin olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Uzun Yaşam İçin Dikkate Alınacak Öneriler
Uzun Yaşam İçin Dikkate Alınacak Öneriler

Uzun yaşam için öneriler

Uzun yaşamak kadar bunun sağlıklı olarak sürmesi de önemlidir ve kendini seven ve iyi bakan kişilerin ömürlerinin de uzun olduğu bilinmektedir. Uzun yaşamın mutlu ve huzurlu olarak geçmesi de en büyük beklentiler arasında yer almaktadır. Bunun için neler yapılmalı önerilerini de sizler için sıraladık.

 • Uzun yaşam için sağlıklı beslenme. Yemeklerinizde sebze ve meyve ağırlıklı beslenin elbette bunların organik olmalarına da dikkat etmek gerekmektedir. Sebzeleri pişirmeden yemek içlerinde bulunan vitaminlerin ve minerallerin daha faydalı olmasını sağlayacaktır.
 • İşlenmiş gıdalardan uzak durun. Gıdaların işlenmesi sırasında kimyasal maddeler eklenmekte ve bunlarda insan sağlığına kötü etkiler vermektedir. Beslenmenizde doğallığı tercih edin ve bunları evinize almayın.
 • Yemek yerken ölçüyü kaçırmayın ve sadece almanız gerektiği kadar gıda alın. Öğünlerinizde salatayı eksik etmeyin
 • Hazır ve asitli içeceklerden uzak durun. Bunlar yerine doğal meyve suları ve bol bol da su tüketin. Unutmayın uzun yaşamın sırrı sağlıklı olmak ile başlar.
 • Hareket etmeyi ihmal etmeyin. Uzun yürüyüşler ve düzenli yapılacak egzersizler sağlığınızı koruyacak ve ömrünüzün uzamasını sağlayacaktır.
 • Zihninizi kötü düşünceler ile doldurmayın ve stresten uzak kalmaya çalışın. Stresli bir hayatınız varsa meditasyon yapmanız faydalı olacaktır.
 • Düzenli uyuyun, uyku düzeninizin olması son derece önemlidir. Her insanın uyku ihtiyacı farklı olsa da günlük 6 ya da 8 saatlik uyku yeterli olacaktır.
 • Zaman zaman detoks yaparak vücudunuzu arındırın.
 • Yaşamayı sevin ve etrafınızda olan hayvanları çiçekleri ve insanları sevin. Sevgi mutluluğun anahtarı ve uzun yaşam isteyenlere öneriler arasındadır.
 • İç huzurunuzu bulmaya çalışın geçmişte yaptığınız hatalar için kendinizi suçlamaktan vazgeçin.
 • Hayatta hiçbir şey için geç kalmadığınızı bilin ve yapmak istediğiniz şeyler için zaman ayırın.
 • Kitap okuyun, bulmaca çözün ve zihninizi çalıştıracak hobiler edinin.
 • Gülmeyi ihmal etmeyin unutmayın gülmek insana pozitif enerji verir ve yaşam enerjisini yükseltir.

Uzun yaşamak isteyen kişilerin doktor kontrollerini de ihmal etmemeleri şarttır. Günümüzde bir slogan haline gelen erken teşhis hayat kurtarır sözünde olduğu gibi tüm hastalılarda erken teşhis tedavinin daha kolay ve kısa süreli olmasını sağlayacaktır. Uzun yaşamak için neler yapılabilir diyen kişiler hayata sıkı sıkıya sarılmak gerektiğini unutmamalıdırlar. Bencil olmayın ve etrafınızda ki insanlara yardım edin onların mutluluğu sizin de mutlu olmanız sağlayacaktır. Uzun yaşamak kadar mutlu yaşamanın da önemli olduğunu aklınızdan çıkartmamalısınız.

fitbongo

Fit Bongo olarak Fitness motivasyon, beslenme ve tarifler, evde yapılabilecek basit egzersizler konusunda size rehberlik ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı