Ne İyi Gelir ?

Omuz Ağrısına Ne İyi Gelir Öğrenin

Omuz ağrısına ne iyi gelir sorusu çok sorulmakta. Tabii ki gerek tutulma gerekse kas sıkışması nedeniyle çeşitli şekillerde omuz ağrısı karşımıza çıkabiliyor. Burada bazen şiddetli ve ciddi bir nedeni de olabiliyor. Özellikle şiddetli olan ve geçmeyen ağrılar da kesinlikle bir doktora danışılmadan ve doktora görünmeli. Tabii ki omuz ağrıları hakkında birçok farklı sebep var. Ancak bizler genel anlamda bu ağrıların nasıl üstesinden gelebilirsiniz? Bunu bahsetmeye çalışacağız.

Öncelikli olarak size şunu söyleyebiliriz. Buz uygulaması, özellikle kaslarının rahatlaması açısından çok avantajlı. Ayrıca özellikle kas yaralanmalarında da çok etkili oluyor. Buz küpleri rahatlıkla havluya sarılabiliyor. Böylece ağrıyan bölgeye uygulanabiliyor. En üst seviyede 10 dakika kadar bekletilmesi yeterli. 10 dakika mola verildikten sonra da işlem tekrar devam edilebiliyor. Yani 10 dakika müdahale yapıldıktan sonra 10 dakika kadar ara vermek gerekiyor. Bu özellikle omzum ağrıyor diyenler için kas gerginliğinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

omuz-agrisina-ne-iyi-gelir-ogrenin

Omuz Ağrılarına Ne İyi Gelir Alternatif Çözümler

Omuz ağrısına ne iyi gelir ile ilgili olarak tabii ki farklı şekillerde sebepler karşımıza çıkabiliyor. Bu konuda omuz egzersizleri de faydalıdır. Özellikle egzersizler ile ilgili olarak eğer mümkünse bir spor hocasına danışmak da çok önemli. Çünkü bazen çok zorlandığı takdirde çok daha sıkıntılı durumlar da olabilir. Ancak hareketsiz kalmak ağrıların artmasına neden olur. O yüzden dolayı en azından günde birkaç kez egzersiz yapılması buharının dinmesi adamına faydalı olacaktır.

Ayrıca yine omuz ağrısı durumunda ağrı kesici bir merhem ile masaj yapmak çok faydalı olmaktadır. Omuzların rahatlamasını sağlarken aynı zamanda kasılmanın önüne geçecektir. Merhemler bu şekilde tasarlanmış ve sunulmuştur. Bu yüzden de ağrının kısa sürede hafiflemesi sağlanmış olur. Öncelikli olarak kasları yatıştıran bir sıcaklık vermiş olursunuz ve merhem sürdükten sonra tülbentle kapatmanız yeterli olacaktır. Buradaki omuz için hızlı bir şekilde geçmesi açısından fayda sağlayacaktır.

Omuz Ağrısına Ne İyi Gelir Dikkat Edilmesi Gerekenler

Omzum ağrıyor diyenlerin bilmesi gereken yapılanlar kadar stres ve gerginlikten uzak durmak dahi fayda sağlamaktadır. Omuz ağrıları yaşandığı durumlarda özellikle bu tip durumlarda daha dikkatli hareket etmeniz gerekir. Ayrıca biberiye yağı gerçek bir antispazmodiktir. Bu yüzden de bu etkisi sayesinde hızlı bir şekilde omuz ağrısının tedavisinde kullanılabilir. Böyle bir durumda bir tatlı kaşığı kadar biberiyeyi yarım litre kadar suyun içine ekleyerek kaynatın. Kaynattıktan sonra 30 dakika kadar bekletin ve bir bez ile fazla suyu sıktıktan sonra boğaz ve omuz bölgesinde kompres olarak uygulayın. Çok kısa sürede bunun size faydası olduğunu göreceksiniz.

Özellikle günde 2 defa uygulanması önerilmektedir. Egzersiz ve bu tarzda müdahale edilecek durumlarda elbette ki en doğrusu aslında bir doktora görünmelidir. Çünkü bu ağrıların farklı yırtıklardan kaynaklandığı durumlarda olabilmektedir. Bazen eklem yaralanmaları bazen donuk omuz gibi rahatsızlıklar doktor kontrolünde ilaç tedavisi gerektiren hatta ilerleyen seviyelerde farklı operasyonlar gerektirebilen rahatsızlıklardır. Bu yüzden de omuz ağrısına ne iyi gelir konusunda tabi bunları yapabileceğiniz gibi bir doktora görünmek de daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

fitbongo

Fit Bongo olarak Fitness motivasyon, beslenme ve tarifler, evde yapılabilecek basit egzersizler konusunda size rehberlik ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir