Egzersiz

Kilo Vermek İçin Neler Yapılır?Evde Hızlı kilo Nasıl Verilir

İnsan sağlığını temel boyutu ile etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan biri de sahip olunan kilodur. Bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi adına ideal ve dengeli bir kiloya sahip olmaları çok önemlidir. Tüm insanlık için net bir ideal kilo yoktur, ideal kilo kişinin cinsiyetine, boyuna vb. etkenlere göre değişebilmektedir.Fazla kiloya sahip olmak ne kadar ciddi bir sorun ise çok az kiloya sahip olmak da bir o kadar insan sağlığını tehdit eder. Günümüzde ise insanlar özellikle fazla kilolarından şikâyetçi olmakta; kilo vermek için neler yapılacağını araştırmaktadırlar.

İdeal kilonun üzerindeki her kilo insan sağlığını olumsuz etkiler. Bu fazlalık ile ideal arasındaki makas arttıkça yaşanan sıkıntılar daha da büyümekte ve bireyin yaşam kalitesi oldukça düşmektedir. Çok fazla kilolu insanlar ise obezite ile mücadele etmektedir. Bu insanlarda, kalp ve damar hastalıkları, eklem ağrıları, yorgunluk, yaşlı gösterme, deri dokusu bozuklukları, solunum yolu rahatsızlıkları, hareket kısıtlılığı gibi birçok olumsuz etken diğer normal kilolu insanlara çok daha sık rastlanmaktadır. Bu ve bunun gibi saymakla bitmeyecek olumsuzluklar zamanla daha büyük belirtilere sebebiyet vermekte ve insan moralini & sağlığını dip noktalara çekmektedir. Kimisi bu sorunla kendi gayreti ile mücadele etmekte kimisi de profesyonel yardım almaktadır.

Kilo Vermek İçin Neler YapılırEvde Hızlı kilo Nasıl Verilir
Kilo Vermek İçin Neler YapılırEvde Hızlı kilo Nasıl Verilir

Özellikle günümüzde ağırlığını hissettiren iletişim ve bilgi çağında, uzmanlar ve kaynaklar kilo vermek için neler yapılacağına çeşitli çözümler, uygulamalar, diyetler önermektedir. Bu süreç içerisinde, bilimsel verileri önemsemeyip, kendini sadece aç bırakan ya da beslenmesine sınır koymadan sadece spor yapanlar veyahut yararlı aktiviteler yapsa da yeterince dinlenmeyen insanlar kilo vermeyi ummuş ama ya başarısız olmuşlar ya da sağlıksız kilo vermişlerdir.

Doğru Beslenmek & Spor Yapmak ve Verimli Uyku

Başlıkta yer alan bu üç ana unsur sağlıklı bir şekilde ideal kiloya ulaşmanın anahtarını oluşturan parçalara benzerler. Bu üç temel üzerine inşa edilmeyen kilo dengesi arayışı yeterince verimli olmayacaktır. Konu ile ilgili beslenme uzmanlara göre bireyler güne kesinlikle kahvaltı ile başlamalı ve protein ağırlıklı beslenmelidir. Uzmanların asıl amacı kilo vermek için neler yapılacağını göstermenin yanında bu eylemin sağlıklı yollarla gerçekleşmesini sağlamaktır. Sağlıklı karbonhidratlar ile beslenen, su alımına dikkat eden, geç saatlerde yemek yemeyen bireyler nitelikli beslenmiş olacaklardır. Buna ek olarak aktif bir spor alışkanlığı edinmek, erken uyuyarak verimli dinlenen bireyler ideal kilolarını rahatlıkla koruyabileceklerdir.

fitbongo

Fit Bongo olarak Fitness motivasyon, beslenme ve tarifler, evde yapılabilecek basit egzersizler konusunda size rehberlik ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir