EgzersizSağlıklı Spor

Kalça Egzersizleri ve Kalça Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?-(Selülit Giderme)

Kalça Sıkılaştırma ve Kalça Egzersizleri Önerileri

Kadınlar için güzelliğin çok önemli olduğu bilinmektedir. Bu güzelliğin bir bütün halinde olması istenmektedir. Özellikle sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak isteyen kadınlar kalça egzersizleri nasıl yapılır diye araştırmaktadırlar. Sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak isteyen kadınların egzersiz yapmaları oldukça faydalı olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken egzersizlerin düzenli yapılması ve günde en az iki litre su içmeyi ihmal etmemek olmaktadır. Vücudunuzu aslında biçimli buluyor ama kalçalarınızdan memnun değilseniz bunun için çeşitli egzersiz yapmanız gerekmektedir. Kısa bir sürede sonuç alınmayacağı için egzersiz yapmayı bırakmamalı sabırlı olarak yapmaya devam etmelisiniz.

Kalça Biçimlendirmek İçin Egzersizler

Haftada üç kez egzersiz yapmalı ve uygun olan bir diyet programı ile de fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız. Kalça biçimlendirme egzersizleri yapılırken sırtın dik olması çok önemlidir.

  • Çömelme hareketi: Bu hareketi yaparken düz durmalısınız. Ellerinizi omuz hizasında kaldırmalı ve yere paralel tutmalısınız. Daha sonra sırtınız dik bir şekilde yavaş yavaş çömelmelisiniz. Baldırlarınız yere paralel olana kadar da çömelmeye devam etmelisiniz.
    Yarım çömelme. Bu egzersizde bir ayağınızı bir adım öne atmalısınız. Yine dik olmaya dikkat ederek geride kalan bacağınızı yere doğru eğerek dizinizi yere değecek kadar indirmelisiniz. Daha sonra a tekrar başlangıç pozisyonuna dönmelisiniz.
  • Yüzüstü uzanın yalnız bacaklarınız aşağı doğru sarkıyor olmalıdır. Aşağı sarkan bacaklarınızın her ikisini de aynı anda kalça seviyesine kaldırın
    Yere sırt üstü uzanın bir bacağınızı ve kalçanızı mümkün olduğunca yukarı kaldırın. Bu hareketi her iki bacağınız ile de ayrı ayrı yapmayı ihmal etmeyin.
  • Ellerinizin ve dizlerinizin üzerine doğru pozisyon alın bir bacağınızı tekme atar gibi geriye uzatın ve karnınıza doğru geri çekin durmadan aynı hareketi tekrarlayın. Diğer bacağı da aynı şekilde çalıştırın.
    Bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda biçimli bir kalçaya sahip olmanın yanında sağlıklı olmanın da memnuniyetini yaşayacaksınız.

 

Kalça Egzersizlerini Düzenli Olarak Yapmalısınız

Türk kadınlarında fazla kiloların genellikle kalça ve basen bölgesine toplandığı bilinmektedir. Bu durumda da yapılması gereken vücudu biçimlendirecek olan egzersizler yapmaktır.

Kalçayı sıkılaştıran egzersizler ile bu bölgede birikmiş olan yağlardan kurtulur ve ayrıca biçimli kalçalara da sahip olursunuz. Yukarıda anlattığımız egzersizleri evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Uzun zamanlar da ayırmanıza gerekmeyen bu egzersizleri düzenli yapmalısınız. Hareketleri yaparken baldırlarınızda çekme, belinizde ağrılar oluyorsa hareketleri yanlış yapıyor olabilirsiniz. Duruşunuza dikkat etmeli ve tam tarif edildiği gibi yapmaya özen göstermelisiniz.

Fazla kilolardan kurtulmak için egzersiz yapmak yeterli olmaz mutlaka düzenli ve doğru beslenme de şarttır. Sağlığınızı korumak ve daha hızlı kilo verebilmek için bol su içmeli ve şekerli gazlı içecekleri de hayatınızdan çıkartmalısınız. Yapacağınız düzenli kalça egzersizleri ile selülit gibi kötü görüntü veren sağlık problemlerinden de kurtulmanız mümkün olacaktır.

fitbongo

Fit Bongo olarak Fitness motivasyon, beslenme ve tarifler, evde yapılabilecek basit egzersizler konusunda size rehberlik ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir